HAAY AMBALAJ Whatshapp
Çağrı Merkezi: +90 212 549 05 38

Baskılı Koli Hakkında

Baskılı Koli Detayları ve Kullanımı

Genelde ürettiği ürünleri ambalajlarken firma imajını da göstermek isteyen firmalar doğrulusunda kullanılır. Arada sırada de hiç firma logosu ya da amblemi kullanmadan “kırılacak” diye ibareleri eklemek amacıyla baskılı koli tercih edilir.

Bu koli çeşidi imal edilirken çoğu işlemden geçirilir. Koli baskısı ise dikim prosedürü yapılmadan, bir takım hallerde ürün makasa gitmeden yapılır. Özel baskılı karton kutu imalatı ile baskılı koli imalatı değişik şeylerdir. İlk kez sipariş verecek işletmeler özel baskılı karton kutu ile baskılı koli adlı ürünü birbirine karıştırmaktadır

Baskılı koli genellikle standart ölçülere ve standart kapağa sahiptir. Özel baskılı karton kutu ise gereksinime yönelik ölçülerde ve kapanma stillerinde üretilmektedir.


toptan koliBaskılı Koli Nedir?

Bildiğimiz koli kağıdının üstüne tek renk, iki renk, üç ya da dört renk baskı oluşturulan koli türüne baskılı koli denir. Eğer baskı rengi adedi dört renk olarak seçilir ise istenilen her renkte logo, amblem ve makale koli üstüne işlenebilir.

Mesela; logosu mavi, makalesı kormızı ve siyah, amblemleri pembe bir karton koli imal ettirmek amacıyla seçmeniz gereken ürün 4 renk baskılı koli olmalıdır. Baskılı koli imalatı; hem tek oluklu koli ürününde, hem de çift oluklu koli yani dopel koli ürününde yapılabilmektedir.


Baskılı Koli Ne İşe Yarar?

Karton koli tipleri arasında en çok baskı tercihi büyük ya da büyümeye meyilli firmalar doğrulusunda yapılmaktadır. Baskılı koli tercihindeki ilk amacıyla marka bilinirliğini yükseltmektır. İkinci namacıyla ise istifleme esnasında nizamı koruyabilmektir. Mesela; aynı firmanın değişik ürünleri aynı ebatlardaki kolilerde ambalajlanmış ise, koli üzerindeki baskılı notlar ayırt edici özellik sağlamaktadır.

 

Ancak bugünümüzde yalnızca istiflemeye basitlik olsun diye baskılı koli yerine daha ucuz bir çözüm olan koli etiketi ya da baskılı koli bandı kullanılmaktadır. Baskılı koli bandı fiyatları ise yüksek olmasından ötürü etiket tüketimi daha revaçtadır. Bir anlamda koli imalatı maliyeti bu sayede düşürülmektedir.


Baskılı Koli Avantajları

Bu koli çeşidinin üstünlükleri arasında birinci sırada şüphesiz marka bilinirliğini yükseltmek ve imajını güvenliğini sağlamak gelir. Bunun yanı sıra ürünleri depolarken koli içeriği ile ilgili dilediğiniz her şeyi yazabildiğiniz amacıyla istifleme ve depolama işinde basitlik sağlar. Hem de ürünlerini koli ile sergilemek isteyen işletmelerde estetiği bozmaz.


baskılı koli fiyatlariBaskılı Koli Üstünlüğü

Baskılı koli amacıyla söylenebilecek ilk dezavantaj şüphesiz fiyatıdır. Hali ile baskısız koli türlerine göre daha pahalıdır. İkinci dezavantaj ise baskıdan ötürü malzemenin yıpranmasıdır. Eğer baskı yapılacak malzeme dopel koli ya da Kraft koli değil ise daha az mukavim olacaktır.

Son dezavantaj ise sarfedilen matbaa boyasının kalitesidir. Daha ideal fiyatlara yaptırmak amacıyla menşei bile belli olmayan boyalar kullanılırsa maalesef bir müddet sonra renkler süratli solabilir ve koli kendi kendisine çürüyebilir.


Baskılı Koli Çeşitleri

Baskılı koli tipleri genellikle ölçüsüne göre sınıflandırılır. 60x40x40 cm koli fiyatları en çok sorulan koli çeşididir. Taşınmak amacıyla koli arayanlar, tek sefer kullanacakları amacıyla koliye baskı yaptırmayı tercih etmezler. Standart ölçülerde imal edilebilecek bu ürün makine parkuru imkanları dahilinde özel ölçülerde de üretilebilir.

Kullanılan kağıdın türüne göre de baskılı koli sınıflandırması gerçekleştirme mümkündür. Mesela çift oluklu baskılı koli ve baskılı Kraft koli piyasada sıkça tercih edilir.

 

Baskılı Koli İmalatı

Tüm baskılı koli İstanbul ihtiyaçlarında ilk beş firmadan biri olan Haay Ambalaj; koli imalatını iki dönüm kurulu kapalı alanda tespit edilen fabrikasında gerçekleştirmektedir. Eğer sipariş vereceğiniz karton koli İstanbul sınırları içersinde teslim alıncak ise, Avrupa Yakası’na da ücretsiz teslimat sağlamaktayız.

Avrupa Yakası amacıyla Karton koli rastgele bir ekstra teslimat ücreti alınmadan gerçekleştirilmektedir. Yine Avrupa Yakası koli siparişi amacıyla rastgele bir ilçe ya da kilometre sınırı olmaksızın bedava nakliye hizmeti verilmektedir.

Koli imalatı yaptırmadan öncesinde kesinlikle Haay Ambalaj’ınn etkileşim bilgilerinden erişerek fiyat alınız. Koli fabrikası tesisimiz Türkiye’nin en mühim birkaç tesisinden biridir.


Baskılı Koli Fiyatları 2020

Tüm oluklu mukavva yapımcıları ve koli imalatı yapan firmalar; 2019 yılında döviz kurunun sert biçimde dalgalanması ve artmasından ciddi zarar gördüler. Bu amacıyla baskılı koli fiyatları 2019 yılında koli başına 3,00 TL ile 14,00 TL arasında bir bantta seyretmiştir. Elbette bu fiyatlar yalnızca standart ölçülü koli tipleri amacıyla geçerli olmuştur.

2020 yılların ilk 3 ayında ise baskılı koli fiyatları 2020 yılı amacıyla çok bir artış göstermedi. Dolar kurunun stabilizasyonu bu hususta büyük rol oynadı. Zira bütün ham madde, makine, yedek parça dolar ya da Euro cinsinden alındığı amacıyla mümkün bir artışta baskılı koli fiyatları 7,00 TL ile 16,00 TL arasında değişiklık tahmin edilebilirdi, buna istinaden böyle bir değişiklik olmamıştır.

Son Görüntülenen Ürünler
Koli Fabrikası | Strafor Kutu İmalatları | Koli Üretiminin Önemi | Boş Koli Fiyatları | Boş Koli Satın Al | Logo Baskılı Kolinin Adresi | Karton Koli Nerede Bulunur? | Karton Koli Fiyatları | Karton Koli Üreticileri | Karton Koli Toptan | Karton Koli Kdv Oranı | Karton koli İzmir | Online Koli Fiyatları | Koli Fabrikaları | Özel Baskılı Karton Kutu İmalatı | İstanbul Koli Firmaları |