Kutu çeşitlerini üç gruba ayırabiliriz. Karton Kutu, Oluklu Kutu, Mukavva Kutu olarak gruplara ayrılmaktadır.

 

Karton Kutu

Karton kutu bu takımda en sık tercih edilen ürün modelidir. Sık tercih edilme nedeni ise kullanım kısmının çokça geniş olmasıdır. Örneğin, hediyelik eşya kutusu, ikram kutusu, çanta kutusu, ayakkabı kutusu, oyuncak kutusu ve bunun gibi bütün ürünlerin sunumunda en çok karton kutu ilgi görmektedir.

 

Diğer bir nedeni ise karton olması dolayısıyla dayanıklı yapıya sahipliği, kolay yıpranmaması, dayanıklılığı ve estetik görünümüdür.

 

Kağıt Kraft Kutu

Kraft KutuKraft kağıt kutu, Kuşe kağıt, KRoma karton gibi seçeneklerde kutu imalatı talebinde bulunabilirsiniz. Bu özellikler, boyutu, grafik baskısı, yada kabartma, bütün kullanım alanlarına göre tercih edebileceğiniz bu model bütün firmaların ilgi gösterdiği bir ürün çeşididir.

 

Örneğin esmer Kraft kağıt kutu modeli, çoğu besin pazarında paketleme olarak kullanılabilmektedir. Örneğin, hamburger, cola ve patates üçlüsünü esmer Kraft kağıt modeli ile sunabilirsiniz. Diğer bir numune ise kuşe kağıt ile hazırlanan kutu cinsidir. Bu model ile de bir pastanenin harika lezzette ki pastalarını paketlemede kullanabilirsiniz.

 

Oluklu Kutu

Oluklu KoliOluklu ( Ondüle ) Kutu, bu kutu cinsi genelde paketlemede kullanılır. Fakat dayanıklılığı göz önünde tutularak kargo gibi uzun yolculuklarda daha sık tercih edilir. Ayakkabı kutusu gibi numunelendirilecek olursak eğer, dayanıklılığını katiyen tartışamayız.  Bristol, Esmer Kraft ve kuşe kağıdı modelleri tekrar bu seçenekte de sıkça kullanılmakta. Esmer oluklu kutuyu sık sık pizza kutularında görebilirsiniz. Serigraf baskı, Hologram selefon, renkli baskı, bu ürün gurubunda seçeneği geniş özelliklere sahiptir.

 

Mukavva (Taşlamalı) Kutu, mukavva kutular bu takımda en sert yapıya ve en çok dayanıklılığa sahip ürün modelidir. Sık tercih edilir olması ise çokça kağıt çeşidi ve mukavva çeşidini seçme imkanınızın olmasıdır. Mücevher, takı, saat ve aksesuar gibi ürün gruplarında mukavva kutuyu gözlemlemeniz mümkündür. Bristol, Kuşe, esmer ve beyaz Kraft, Fantezi kağıt, Triplex karton bu kağıt seçeneklerinden bir kaçıdır.

Hemen derhal bütün sektörlerin gereksinim duydukları bu kutu modelleri, doğrulusunda imal edilir. Adetleri görüşeceğiniz firmanın önerileri ile düzenlenir. Kullanım kısmını bize ilettiğiniz taktirde hangi kutunun, sizin ve sektörünüze bağlı kullanım kısmına ideal bulunduğu belirtebilinir ve üretimi sağlanır.

 

İhtiyacınız olan kutu cinsi, modeli, kullanım kısmı amacıyla teknik bilgi, fiyat ve seçenekler amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.