Gmp  Fefco Nedir?

gmp sertifikaGmp Fefco sertifikası, ambalaj ve ambalaj malzemeleri piyasasının gereksinimlerini karşılamak maksadı ile oluklu karton imalatçılarının tertemiz koşulları besin sektörü adına var olan tedarikçileri doğrulusunda yaymak amacıyla ortaya getirilmiş bir sertifikadır.
 

Gmp Fefco ile bütün tehditlerin yeteri kadar denetim altına alınmasını ve bu karton ambalaj endüstri adına bir jenerik risk envanteri ve sektöre özel Gmp bir dizi sertifikayı ortaya getirir.
 

hijyen şartlarıFefco Türkçe karşılığı ASSCO Avrupa mukavva kutu imalatçıları derneği manasına gelmekle eş güdümlü işleyiş göstererek ülkeler arası kutu kodlarını ortaya getirmişlerdir. Bu sayede oluklu ve düz mukavva kutu ve kasa dizaynlarıyla ilgili uzun tanımlar yerine dünya çapında kolay semboller şeklindeki bu kodlar herkes doğrulusunda sabit olarak kullanılmaktadır. Bu kod sistemi aynı vakitte resmi standart sertifika olarakta geçmektedir.

Fefco kodları ile istek ettiğiniz kutunun tasarımını ve cinsini daha önceden görerek seçer, böylelikle gereksinimlerinizi karşılayacak en ideal kutu ürününü tedarik etmiş olursunuz.