triplex koli3 kat oluklu mukavvanın bir arada kullanılarak ortaya getirilen kolilere verilen umumi bir isim olan, 4 adet düz kartonun içerisine üç levha karton oluğun yerleştirilmesi sureti ile imal edilen tripleks koli çeşitleri, dayanıklı yapısı ve yüksek mukavemet kuvveti ile genelde endüstri pazarında sarfedilen bir ambalaj çeşididir. Triplex oluklu mukavva koli olarak da adlandırılan, bilhassa ürünleri ihraç edecek firmaların tarafından tercih edilen bu koli seçeneği, tanınan kolilere oranla daha ağır yüklerin indirilip kaldırılmasına ve güvenilir bir şekilde nakledilmesinde büyük rol oynar, yarım tona kadar olan ağırlıktaki ürünleri rahatlıkla sevkiyat ve nakliye edilmesini sağlamaktadır.

Tripleks koli çeşitleri, ürünlerin hava faktörlerinden etkilenmeden kolay bir şekilde taşınmasının, muntazam bir şekilde depolanmasını sağlamaktadır.

Triplex koliler A dalga, B dalga,  C dalganın birleşmesinden ortaya gelmektedir.

Triplex koli genelde otomotiv sektörü, ağır makine sektörü, yedek parça sektörü gibi sektörler amacıyla üretilip, satılmaktadır.

200 kg’dan 800 kg’a kadar ağırlık taşıyabilen triplex koliler ihtiyacınıza göre yanıt verebilmektedir.

 

Yurtdışı Gönderiminde Sorunlar

Yurtdışına ahşap sandık ile ürün sevk eden firmalar fırınlama, İlaçlama gibi Avrupa ülkeleri doğrulusunda ahşap kasa ambalajı gibi yaptırımla karşılaşmaktadırlar. Bu süreçler ciddi vakit kayıbı ve maliyet getirmektedir. Ahşap kasa, ahşap sandık ambalajlarına seçenek olarak üretilmiş triplex kolilerde bu tür bir yaptırım söz hususu değildir. Ahşap sandık ve kasalar ciddi bir işçi maliyeti getirdiği gibi aynı vakitte ahşap tozları yüzünden kirliliğe sebep olmaktadır. Triplex koliler maliyet olarak ahşap sandık, ahşap kasadan daha ucuz ve aynı vakitte daha az alanda saklanabilir ve stoklanabilmektedir.

 

tripleks koliTriplex Kolilerin Üretimi

Triplex kolilerin üretiminde sarfedilen yüksek gramaj yardımıyla ağır yüklerin taşınması da triplex koli ile kolaylaşmaktadır. Triplex kolilerin üstüne baskı makinelerimizle firmalarınızın logolarını ve bilgilerini de basarak aynı vakitte triplex kolilerinizi bir reklam aracına dönüşmesini sağlamaktayız.