Baskılı Dopel Koli

En kolay ve anlaşılır şekilde ifade etmek lazım olur ise; dopel koli çift katmanlı koli manasına gelmektedir. Yani iki kağıdın arasına sıkıştırılan ve mukavemeti arttıran diğer bir katman gibi düşünebiliriz. Bu sayede koli olması gerekenden daha dayanıklı olacağı amacıyla ağır olan yükleri kolayça taşıyabilir.

Dopel koli olarak imal edilen malzeme genelde; metalden yapılma ağır mamüllerin ambalajlanması amacıyla kullanılır. Dopel koli İstanbul ilinde firmamızdan sipariş edilerek altı iş günü zarfında adresinize kadar getirilir. Dopel koli Ankara siparişlerinizde ise nakliyeye bağlı olarak siparişinizin elinize ulaşması dokuz iş günü sürmektedir.

 

dopel koliDopel Ne Demek?

Zannedildiği gibi dopel koli İngilizce değil, Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransızca da “dubleks” manasına gelen “dopel” kelimesi; dilimize aynı şekilde geçmiştir.  Farklı dillerde de “çok katmanlı” manasına gelen bu kelime; sektördeki en pahalı ürün gurubunu temsil etmektedir.

Bu ürün grubundaki koliler tabir edilirken çift oluklu koli ya da üç oluklu koli tabiri de kullanılmaktadır. Dolayısı ile “çift oluklu koli ne demek?” şeklinde bir soru aklınıza geldiği zaman bunun dopel koli olduğunu anlayabilirsiniz. Bazı işletmeler dopel koli amacıyla “dubleks koli” terimini de kullanmaktadır. Ancak seçenek olarak sarfedilen terim çift oluklu koli şeklindedir.

 

Dopel Koli Nedir?

Artık bu ürünün mukavim bir ürün olduğunu, çift oluklu koli ismi ile de satıldığını ve tek oluklu koli ürününe göre daha dayanıklı olduğunu biliyorsunuz. Ancak bu ambalaj ve taşıma malzemesini diğerlerine göre daha başarılı kılan bir diğer özelliğin de altını çizmek lazım olur. Zira dopel koli diğer tek oluklu koli türlerine göre neme daha dayanıklıdır.

Özellikle rutubetli depolarda, deniz kıyısına yakın yerlerde, dökülebilecek sıvı mamüllerin paketlenmesinde kesinlikle dopel koli kullanılmalıdır. Hele sıvı taşınan kolilerde çift oluklu koli teknolojisi kullanılmaz ise mümkün bir sızdırma halinde ürün bütün kalitesini kaybedecektir.

 

Dopel Koli Fiyatları 2020

Kağıt ve boya mamüllerinin tamamiyle dışalım yolu ile elde edilmesinden mütevellit, fiyatlar sabit durmamaktadır. Siz koli fiyatları ile ilgili rastgele bir işletmeden fiyat istediğinizde size fiyat verecek kolici; dolar fiyatlama kurundan gerçekleştirerek Türk Lirası’na çevirip size fiyat vermektedir.

Dopel koli fiyatları 2019 yılında gerektiğince arttı. Öyle ki ölçüsü ve baskı türüne göre bir adet ürün 3,00 TL ile 9,00 TL arasında değişebilmekte idi. Hatta bir takım özel ölçülü mamüller 10,00 TL bandına kadar yükseldi. Koli siparişi veren işletme sahiplerinin bir çoğu maliyetlerinin yükselmesinden ötürü değişik teknolojiler ile imal edilen koli mamüllerine yönelmiş olsa da istedikleri neticesi alamadıklarından yenide dopel koli siparişi vermek halinde kalmışlardır.

Dopel koli 2020 fiyatları ise 2019 yılına göre an itibarıyla çok bir değişime uğramadı diyebiliriz. Zira 2020 yılların ilk çeyreğinde dolar kurunun çok artmaması hammadde fiyatlarının stabil kalmasını sağladı. Sadece enflasyon sebebi ile çoğalan işçilik ve kira maliyetleri sebebi ile etkilenmeyen koli fiyatları; dopel koli mamülleri amacıyla hala 3,00 TL ile 8,00 TL arasındadır. Koli fiyat listesi sitemizde yayınlanmıştır ve kar marjına göre ortalama bir fiyat hesabı uygulanabilmesi mümkündür.

 

DOPEL KOLİ FİYATLARIDopel Koli Çeşitleri

Dopel koli tipleri bakımından gerektiğince varlıklı bir üründür. İlk evvelce mikro dopel koli adlı ürünü anlatmak lazım olur. Mikro dopel koli; bu ürün çeşidinin en pahalı ürünüdür. Zira hem ince, hem de mukavemeti yüksek bir üründür. İnce olması hasebi ile az yer kaplayacağından ötürü taşıma sırasında gerektiğince üstünlük dayanıklıaktadır.

Hem de kullanıldığı kağıdın kalitesine göre de bir sınıflandırma gerçekleştirme mümkündür. Beyaz koli mamüllerinin yanı sıra saman koli olarak tabir edilen ürün de bulunmaktadır. Saman koli Kraft ve Kraft olmayan malzemeden imal edilebilir. Bu ürün çeşidinde fiyatlar görece daha uygundur.

Hem de tssss dopel koli ürünü de piyasada fiyatının ucuz olması sebebi ile çok tercih edilmektedir. Yalnız kraftliner mamüllerine göre daha az maliyetli oluşu maalesef ki dayanıklılığı ortadan kaldırmaktadır. Halbuki mikro dopel koli de dayanıklılık ön plandadır. Hem de tssss dopel koli mamüllerine kısaca “test” ya da “testliner” da denmektedir.

 

Dopel Koli Ambalaj

Ambalaj pazarında gerektiğince çok tercih edilen oluklu karton koli tiplerini araştırırken bu sektöre yabancı iseniz “kraft koli” adlı bir terim duymanız mümkündır. “Kraft koli ne demek?” sorusuna vereceğimiz en yalın yanıt “en kaliteli koli kağıdı” şeklindedir. Kraft koli türlerine ve fiyatlarına sitemizden ulaşmanız mümkündür.

Dopel koli ile ambalajlama yapıldığında Kraft kağıt kullanılmasının hedefi hem mukavemeti arttırmak, hem koliyi estetik şekle getirmek, hem de baskılı koli kullanılacak ise baskı kalitesini yüksek tutmaktır. Baskı en iyi Kraft koli mamüllerinde kendini göstermektedir.

Dopel koli ambalaj malzemesi olarak sipariş edilecek ve en az iki renk baskı tercih edilecekse kesinlikle Kraft koli kağıdı tercih edilmelidir.

Tekstil kolisi tiplerinde şayet ağır ham madde ( iplik rulosu, kumaş topu v.b ) ya da ağır kıyafet kullanılmıyor ise dopel koli pek tercih edilmez. Dopel koli tüketiminde mukavemet esastır.