Gmp Fefco Standardı

Gmp fefco standardı (Oluklu Mukavva Ambalaj), ambalajların kirlenmesi ya da düzgün konulmaması ile besinlerin korunması konusunda başarısız olunması besinlerin güvenliğini etkileyebilir. Bu sebeple ambalaj ve ambalaj malzemeleri GMP Fefco karton ambalaj imalatçıları besin ürünlerinin verimliliğini ve güvenliğini sağlamak maksadı ile ambalaj malzemeleri imalatçıları adına güvenlikte ve nitelikte rehberlik yapmasını sağlamaktadır. Ambalaj sanayi çapında ürün güvenliği ve hijyen konularını sahibi olan kapsamlı standartlar da bulunmaktadır.
 

Gmp fefco standardı yani Avrupa oluklu mukavva yapımcıları federasyonu (European federation of corrugated board manufacturers)  Avrupa Birliği düzenlemelerine göre besin ile ilişkide tespit edilen malzemelerin yada malların legal ihtiyaçlarıni yerine getirmek adına oluklu karton ambalajlarının imalatını  içine alan bir standarttır.
 

Gıda ambalajı imalatçıları da besin zinciri halkasına katılabilir ve mühim civarda besin güvenliğine etkide bulunabilirler. Teknik bakımdan tanınan besin güvenliği idare ağı koyarak mesuliyet üstlenmek isteyen yapımcılara gmp fefco standardı sağlanır. Sağlanan standartlar ambalaj imalatçılarının, toptancıların, perakendecilerin ve dolgucuların hal analiz aşamalarının ihtiyaçları bölümünü ele alabilmektadır.
 

Ambalaj ve ambalaj malzemeleri BRC Global standardı, HACCP (Tehlike analizi ve kritik denetim noktaları) ve besin sanayisinin bu sektöre ait GMP (Good Manufacturing Practice) prensiplerini uygulayarak besin güvenliğini teminat altına alabilmek adına GMP Fefco Avrupa karton yapımcıları doğrulusunda tasarlanan ambalaj ve ambalaj malzemeleri BRC global standardı, ambalaj enstitüsü ile iş ortaklığı dahilinde İngiliz perakendeciler doğrulusunda geliştirilmiştir. Ambalaj ve ambalaj malzemeleri GMP Fefco standardı gerektirir.
 

GMP Fefco ile ilgili bilgi edinmek adına Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşları eksperleri ile iletişime geçebilirsiniz.